Jestem introwertykiem, jak to jest być introwertycznym przedsiębiorcą?Bycie przedsiębiorcą oznacza, że musisz być przygotowany na spędzenie dużej ilości czasu na interakcji z ludźmi. Będziesz pitchować swój biznes, spotykać się z inwestorami, a nawet pracować z pracownikami dla sukcesu swojego startupu. To nie jest dokładnie idealny scenariusz dla kogoś, kto spędza większość czasu w samotności. Więc co możesz zrobić, jeśli znajdziesz się w tej pozycji? Jak bycie introwertykiem może ułatwić osiągnięcie sukcesu jako przedsiębiorca? Wszyscy mamy różne cechy osobowości, a niektóre są bardziej powszechne niż inne. Według Statista, 25% ludzi identyfikuje się jako introwertycy. To czyni ich jedną z największych grup wśród wszystkich innych tam - więc jeśli czytasz to teraz, są szanse, że należysz do tej kategorii!

Nie bój się prosić o pomoc

Jednym z największych błędów popełnianych przez introwertycznych przedsiębiorców jest nieumiejętność poproszenia o pomoc. Szczególnie jeśli dopiero zaczynasz, możesz czuć, że nie chcesz obarczać innych swoimi problemami. Ale bycie zbyt dumnym, aby poprosić o pomoc może wrócić do gryzienia cię. Jeśli potrzebujesz pomocy w czymkolwiek - czy to porady dotyczącej możliwości inwestycyjnych, informacji na temat zatrudniania pracowników, czy nawet po prostu zachęty do dalszego działania - nie bój się o nią poprosić. Nie musisz radzić sobie sam. A kiedy już poprosisz, upewnij się, że jasno określasz, czego potrzebujesz i dlaczego. Ułatwi to osobie, którą prosisz o pomoc.

Planuj z wyprzedzeniem przed spotkaniami i wydarzeniami

Jeśli obawiasz się, że spędzisz zbyt dużo czasu poza swoją strefą komfortu, możesz z wyprzedzeniem zaplanować wydarzenia lub spotkania, o których wiesz, że zmuszą cię do wyjścia poza swoją strefę komfortu. W ten sposób będziesz wiedział, w co się pakujesz i będziesz miał szansę przygotować się wcześniej. Na przykład, jeśli chcesz przedstawić swój biznes inwestorom, możesz z wyprzedzeniem zaplanować, kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie, abyś mógł się do niego przygotować. Zapewni Ci to czas potrzebny na przygotowanie się do spotkania i zmniejszy stres, który wynika z bycia wepchniętym w sytuację bez wystarczającej ilości czasu na przygotowanie.

Pozostań w kontakcie z własną siecią wsparcia

Czy to bliscy przyjaciele, rodzina, czy grupa wsparcia innych przedsiębiorców, utrzymywanie kontaktu ze swoją siecią wsparcia może zrobić ogromną różnicę. Przedsiębiorczość to pole, które często może czuć się bardzo izolowane - zwłaszcza jeśli jesteś introwertykiem. Możesz nie spędzać dużo czasu z innymi ludźmi, więc możesz przegapić korzyści, które płyną z łączenia się z innymi. Utrzymywanie kontaktu z siecią wsparcia może pomóc w utrzymaniu motywacji, zmniejszyć poczucie izolacji i zbudować pewność siebie.